Firma HUBUS oferuje kompletny system do boniowania elewacji.
System listew do boniowania tworzy dekorację na elewacji budynków. W skład systemu do boniowania wchodzą: bonie, bonie z siatką, bonie z folią zabezpieczającą, łączniki do boni oraz narożniki do boni.
Bonie (profile do boniowania) wykonane są z pcv o wymiarach: głębokości boni 22mm i wysokości boni w zależnosći od potrzeb Klienta od 1cm do 5cm. Wyjątek tu stanowi bonia o szerokości 1cm. Dostepne są bonie 1cm o głebokości 10mm oraz 22mm.
Łączniki do boniowania (elementy z pcv) które służą do solidnego łączenia poszczególnych elementów systemu do boniowania elewacji, czyli do łączenia np. boni z narożnikiem do boniowania lub boni z kolejną bonią).
Narożniki zewnętrzne i wewnętrzne do naroży boni (wykonane z pcv) posiadają kształt odwzorowujący naroże budynku. Dostępne są narożniki wewnętrzne i zewnętrzne do profili do boniowania o wysokości 3cm czyli H3. Do rozmiaru boni o wysokości 2cm czyli H2 dostępne są kątowniki zewnętrzne.
Tu kupisz bonie na swoją elewację:
HUBUS Konrad Nawrocki
92-402 Łódź, ul. PKP 6
NIP: 729-234-71-44
tel. 697 697 218 lub konrad@hubusprofile.pl
|
bonie o wysokości: 1,2,3,5cm
listwy elewacyjne h1, h2, h3, h5, bonie z siatką
Listwy elewacyjne - bonie są ciekawą alternatywą dla architektów projektujących elewacje używających do tej pory elementów gotowych np. z styropianu. Bonie są trwałe, nie ulegają uszkodzeniu w transporcie i najcześciej dostępne w długości 3m zapakowane w tekturowy karton. Na zlecenie wykonamy bonię o dowolnej długości, nawet do 4,5m. Nasze bonie elewacyjne posiadają wyraźnie zauważalne karbowanie (płaskie linie na powierzchni profila) udzieki którym można je trwale malować na dowolny kolor tynku elewacyjnego. W produkcji boni korzystamy z surowców pcv o barwie śnieżnobiałej a na zlecenie wykonamy dowloną partię kolorystyczną boni. Często wykonawcy pozostawiają nasze listwy do boniowania bez malowania.
Aby ułatwić montaż boni, doklejamy do boni siatkę, dzięki czemu łatwiej obrabia się bonię podczas montażu na styropianie czy wełnie (dojeżdżając pacą z klejem do siatki podtynkowej) do brzegu listwy do boniowania. Jak zrobić bonie? Prostolinijny otwór na bonię wykonujemy na dwa sposoby. Pierwszy wykorzystuje dostępną na rynku elektryczną wyrzynarkę - wycinarkę do boni. Drugi sposób, częściej stosowany to doklejenie płyt styropianowych o grubości 2cm w taki sposób, aby pozostawić przerwę o oczekiwanej szerokości na listwę do boniowania.
|
|